Відгуки

Відгуки

Тетяна, мама Аніти

Моїй донечці Аніті 4 роки. Ми ходимо в центр реабілітації “Особлива дитина” уже три роки.Щоденно на заняттях ми отримуємо багато нових знань, любові і підтримки. За цей час ми знайшли в центрі багато друзів серед інших діток та батьків. Ми почуваємось, як велика родина, і всі ми мріємо, щоб центр розширився і мав змогу охоплювати більшу кількість діток. Адже центр “Особлива дитина” для наших діток – це затишок і розуміння, знання і активна участь у суспільному житті.

Марина, мати Назарка

Мого сина звуть Назар, він народився у 2010 році. У нас діагноз - ДЦП спастична диплегія. Назаркові 7 років 7 місяців, ми лікуємось в реабілітаційному центрі «Особлива дитина». Я дуже рада, що є такий центр в якому можна допомогти дитині, завдяки проходженню процедур: ЛФК, масажу, фізичної терапії, Атланту, сенсорної інтеграції, логопедичної корекції. Назар, за період занять, почав краще ходити, тримати рівновагу, покращилась координація рухів. На сьогодні наша головна ціль – удосконалення ходьби, рівноваги, покращення м’язової сили та витривалості.

Житар Світлана, мама чудового хлопчика Миколки

У Миколки важке захворювання – лейкодистрофія. Нам потрібна постійна реабілітація. Нащастя, в місті Чернівці є реабілітаційний центр «Особлива дитина». Тут з дітьми займаються досвідчені педагоги, фізичні терапевти, ерготерапевти, лікарі та інші спеціалісти. Разом з батьками вони працюють на досягнення позитивних результатів. За період перебування в центрі у нашого Миколки ми бачимо великі досягнення: покращилась фізична активність та розумові здібності. Він став більш самостійним. Ми краще розуміємо його. Миколка почав самостійно обирати заняття які б він хотів виконувати. Тут ми почуваємось як вдома, як у великій родині, де тепло і затишно. Адміністрація центру завжди іде на зустріч батькам та дітям. Проводять нашим діткам чудові свята, дарують подарунки та створюють гарний настрій. Ми дуже вдячні всьому колективу за можливість зростання щасливим нашого малюка.

Миронів Галина, мати сонячного хлопчика Іванка

Звичайно, що усі дітки з синдромом Дауна потребують постійної реабілітації. Ванюша дуже емоційний, веселий, чуйний, допитливий, милий. Йому дуже подобається співати, танцювати, вчитись, розглядати яскраві книжечки, виконувати різні спортивні завдання, малювати, гратись у кульковому басейні, гойдатись на різноманітних гойдалках, спускатись вниз з гірки, пролазити у довгих тунелях, підніматись по драбинках, слухати цікаві казочки, дивитись розвиваючі мультики. Все це, та навіть набагато більше роблять працівники реабілітаційного центру в місті Чернівці. Адже тут чудовий медичний та педагогічний колектив, який намагається зробити все можливе для кожної дитини, щоб у майбутньому діти були соціально адаптованими, фізично здоровими, розумово розвиненими. Навчання побутових навичок теж включається у програму розвитку дитини. Порівнюючи те, які ми прийшли в реабілітаційний центр і те, що ми можемо та вміємо зараз, хочу відмітити, що відбулись зміни на краще. Ванюша став більше уважним, почав говорити складами, виконувати поставлені перед ним завдання, став більш впевненим, знає домашніх та деяких диких звірів, складає піраміду. Також ми спілкуємось з педагогами, психологами, логопедами, які дають поради батькам як займатись з дитиною вдома, адже саме спільна робота медиків, педагогів та батьків дає плідний результат. Навчання та реабілітація мають бути в центрі і вдома рідних з дитиною. Я чітко розумію, якщо всі ці заняття будуть систематичними саме тоді і буде результат. Цікаві пальчикові ігри, логопедичні вправи, розвиваючі ігри для дрібної моторики, яскраві кольори, логоритміка, співи, танці допомагають дитині у розвитку мовлення. Результат не приходить так швидко, як у фізично здорових дітей, але він є!!! Головне дуже сильне бажання та відповідальність батьків у виконанні поставлених цілей лікарями та педагогами реабілітаційного центру, та віра у свою дитину. Саме тут, спілкуючись з іншими батьками ми побачили що ми не одні, що є люди з більшим горем та проблемами. Саме тут, об’єднавшись, ми, батьки дітей з синдромом Дауна вирішили створити громадську організацію «Миле сонечко» (керівником якого є Венгренюк Тетяна). Члени правління нашої організації проводять свята для діток, семінари для батьків та працівників освіти, надають юридичну, психологічну, гуманітарну допомогу, наші дітки беруть участь у показах мод, виступають з танцями та віршиками на святах (з допомогою батьків, старших братиків та сестричок, є учасниками фотосесій)… Реабілітаційний центр всі хто працює тут, хто його відвідує стали нашими хорошими друзями. Саме тут ми і наші діти відчуваємо себе вільно, як вдома. Тут наші діти щасливі, веселі і допитливі.  

Сергійчук Владислав

У Владика діагноз - атиповий аутизм. Ми проходимо лікування в реабілітаційному центрі «Особлива дитина». Уже 4 роки лікуємось. Владислав не говорив, мав стереотипні рухи руками, був дуже гіперактивним, лікарі казали, що у мого сина знижена увага та пам’ять. Влад часто замикався в собі, жив у своєму світі, не контактував з іншими дітьми. З того часу, як ми проходимо реабілітацію в центрі, мій син почав говорити (в 6,5 років). Спочатку вигуки, потім слова, з 3-4 букв, а тепер формує речення з 4-5 слів, грається іграшками, складає пазли, йде на контакт з іншими дітьми. Тепер спеціалісти кажуть, і я помічаю, що покращилась пам’ять і увага. Зникли стереотипії і крики в багатолюдних місцях. В домашніх умовах ми б не досягли цього результату, тому ми проходимо щорічно двічі на рік в центрі заняття і дуже цінуємо цю можливість.

Швага Наталія,м.Чернівці

У нашоі донечки Христинки Шваги(12 років)діагноз ДЦП,спастичний тетрапарез,епісиндром.Лікувалися в різних центрах Украіни,були в Ізраілі.Вся наша сім'я дуже мріє,щоб наша Христя ходила ніжками,бігала,гралась,ходила до школи..жила повноцінним життям!!Ми потрохи наближаємось до цієі мріі...і в цьому нам допомагає наш реабілітаційний центр "Особлива дитина"в м.Чернівці!Тут ми проходимо реабілітацію 2 рази на рік по 4 місяці(це майже весь рік!)Христя отримує медичні процедури і соціальні.Дуже привітний і дружелюбний колектив,які гарно відносяться до наших діток:навчають готувати іжу,домашньому побуту,соціалізаціі в суспільстві.Тут прекрасні педагоги,логопеди,психологи,ергтерапевти, фізичні терапевти,,лікарі,а ще дуже чудова людина керівник "Особливоі дитини" Тетяна Георгіівна,яка завжди привітно запитає як справи,як процедури,чи все подобається.Христі дуже подобається знаходитися в центрі,є багато друзів,відпочиваємо разом..центр "Особлива дитина"здружив нас всіх!Дуже всім вдячні за лікування,навчання!!Рекомендуємо для батьків,які не знають куди звертатися зі своіми дітками на реабілітацію.